kozalak

85

89

11

15

kozalak 2

3 Bağlanmak aşk değildir değil mi? Sizce bağlandım diyince aşık mı oldun diye niye soruluyor? Bağlanmak aşk gibi midir? Yorum bekliyorum..

kozalak 0

3 Ne zaman zavallılaştım? Niye insanlardan yardım bekledim ki. İlla bir şeyleri anlamam için esaslı bir okkalı tecrübeye mi ihtiyacım var? Ne sandım kendimi? Neyse deyip geçmek yetebilecek mi? Sorular susmuyor...

kozalak 0

1 Şarkılar, filimler, kitaplar ne güzel oluyor. Hayaller yaşanılanlar daha bir anlamlı güzel ve kaliteli görünüyor orda. Gerçekte yaşananlar ise sanırsın bir filmin kitabın anlamsız küçük bir parçası; hep bir yarım, hep bir saçma şeyler... Geçmişe dönüp bakınca insan ne boş kalitesiz bir hayat bırakmışım diyor. Ne çok dengesiz için üzülmüşüm diye düşünüp tekrar üzülme saçmalığı.. Hiçbir zaman kaliteli bir oyuncu kadrosuyla olmadım ya da ben kaliteli değildim ki saçma oldum.

kozalak 0

0 Bingöl gittikçe saçma haberlere tanık oluyor evli bir adamın 13 yaşındaki kızı kaçırıp tekrar bıraktıktan sonra elini kolunu sallayarak kaçması.. Diyecek söz bulamıyorum. Kendi memleketimizden de mi korkacağız? Güvencemiz baba ocağı mı olacak sadece?

kozalak 0

0 Okulun ilk günü ve büyük bir azimle fakülteler sinek avlarken hiçbir engel tanımadan okula vaktinden önce gelen biri yazıyor bunu. Var mı benim gibi tatil yerine devamsızlık hakkı yerine okulda sürünen? O değil de ilk günden ders işlenmediği halde uykum geldi.

kozalak 0

1 Ayırmaktan değil niyetim ama bir kadın sözleriyle hasede sebep olabiliyor. Sanrılarıyla bir kavga da çıkarabilir ve bu kendi cinsimden nefret etmemi sağlıyor. Kimine göre belki bu iyi ama birinden nefret etmek yerine nefret edilmeyi tercih ederim.

kozalak 0

1 Bazı özel günler ne kadar yalnız olduğumuzu hatırlatmak için var gibi. O günlerde daha bir şunu düşünüyor insan neyi yanlış yapıyorum niye değer görmüyorum? Değer veriliyorsa niye hissetmiyorum? Düşündükçe kusur arıyor insan. Sanki o adına özel dediğimiz günler değerimizi belirliyor. İnsanların verdiği değerle değerimiz ölçülürmüş gibi... Saçma düşünceler susmuyor

kozalak 2

2 Hepimiz acıyı bir şekilde aklımızdan çıkarmayıp bir yer vermişizdir. Ya yemekte ya hayatta ya izlediğimiz filmde veya kitapta. Hal böyleyken bazı insanlar acı çekerken bazıları o acılarıyla alay edip eğleniyor bazıları da acısını hafifletmek için bir şeyler yapıyor. Toplumun yarısı ya sadist ya mazoşist geri kalanı umursamaz veya ilgili gibi yardım edenler... İnsanların sahteliğini gördüm bu fikrimle. Ama biz hala yalan içinde olması gereken gibi oynuyoruz insanlara muhtaç veya kibirli.

kozalak 0

2 Sana bağlandım uzaklaştırıyorsun sevmiyorsun biliyorum ama niye kural koyuyorsun gideceksen bir şey katmadan git ki o böyle diyordu demeyeyim zaten yeterince içim dolmuş sonunu bilmek istemediğim saçma şeyler düşünmek istemiyorum. Olacağına varsın artık.

kozalak 1

3 Bazen yorulursun ölmek istersin. Yaşadıkların o kadar kötü olaylar değildir ama sadece en büyük acıyı sen yaşamışsın gibi İnsanların seni duymasını anlamasını istersin böyle olmayınca da karalar bağlayıp bir kaç nefes önce ölmek istersin insanların senin arkandan atıp tutacaklarını düşünmeden ölmek istersin. Sonra bakarsın sen varsın yoksun kimsenin umrunda değil unutup yine bir ümit bağlarsın İnsanların sevgisini kazanmak için. Hayat bundan ibaret galiba..