Yazdığınız mesajlara yorum veya beğeni geldiğinde bildirim almak istiyorsanız ya da diğer kullanıcılarla özel mesajlaşabilmek için lütfen Kayıt olun.

0 Kapalı açık muhabbeti yeterince sıkmadı mı sizi de? Arkadaşlar İslamiyet'in doğuşundan beri bu konu tartışıldı ve tartışılmaya devam ediyor. Çözebilen olmadı. Zaten çözülecek bir durum da yok. İnanan için kurallar belli. Uygular uygulamaz. O kişinin kendi tercihi. Başkaları hakkında sadece iyi tavsiye verin. Onu da birebir verin. Apaçık değil. Evet ben paylaşıyorum ama sitenin kurallarına uygun olan herşeyi paylaşıyorum. Burada bir gündem belirleyip ya da belirlenen gündemi sona erdirme çabam yok. Hepsini özgürce siz yazıyorsunuz. Siz belirliyorsunuz.
Aynı muzdarip olduğum bir diğer konu da belli bir kesimi genelleyip eleştirmeniz. İşte üniversiteliler şöyle Bingöllüler böyle esnaflar öyle vs.
İşin özü insan. İyisi de kötüsü de insan. Karakterleri Mesleğe , sınıfa, kültüre mal etmeyelim. Örneğin Bingöl'de esnaflar şöyle demeyelim. Bingöl'de şuradaki şu esnaf böyle diyelim. Ama kanıtı ile birlikte diyelim ki bir karalama kampanyası olmasın bu da. Burada övgüler serbest yergiler kanıt ister.
Umarım anlatabildim. Eğlenmeye devam. 🖐️