Yazdığınız mesajlara yorum veya beğeni geldiğinde bildirim almak istiyorsanız ya da diğer kullanıcılarla özel mesajlaşabilmek için lütfen Kayıt olun.

2 Şimdi size bir rüyadan bahsedeceğim. Fakat bu alışık olduğumuz türden bir rüya değil. Çünkü bazı rüyalar malumat sahibi olduğunuz kişi ve olayların resmedilmesidir.
Sonuna kadar okuyunuz🙏
15 temmuz şehitlerinden Tolga Ecebalın'ı uzak bir aile dostları rüyasında, bir bayrak direğinin yanında,bayrağı göndere çekmiş ipi hala elinde beklerken görür. "O kadar canlı gördüm ki," diyor "sordum; sen ölmedin mi? Tolga, " Ben şehitler tepesinde, bayrak nöbetindeyim; ölmedim," diye cevap veriyor ve ekliyor; "Canım tatlı istedi, keşke tatlı olsa da yesek." Bunun üzerine kendisine bir tabak tatlı getiriliyor. Tatlıdan sadece bir dilim alan Tolga'ya yemesi için ısrar edilince, sadece bir dilim yiyebildiğini söylüyor.

Rüyayı gören kimse rüyasını şehidin ailesine anlatınca ailenin çok müteessir olduğuna şahit oluyor. Çok üzülüp çok ağlıyorlar. Sebebini sorduğunda Tolga'nın annesi şu cevabı veriyor: " Tolga şehit olmadan evvel 1 ay belki biraz daha uzun bir zaman diş ağrısından muzdaripti ve tatlı yemek istediği zaman sadece bir dilim yerdi. İkinci bir dilimi yediği zaman çok rahatsız olurdu."

Bu bilgiyi, rüyayı gören kimsenin bilmesi imkansızdır. Ama rüyada gördüğü gerçek bir şehit olduğu için belki de onun şehadetinin bir ibret vesikası olarak ona böyle görünüyor