Yazdığınız mesajlara yorum veya beğeni geldiğinde bildirim almak istiyorsanız ya da diğer kullanıcılarla özel mesajlaşabilmek için lütfen Kayıt olun.

Yeni Instagram hesabımız @bingolitirafcom

Haberler

Bingöl'de öğretmen ve öğrenciler, 2021 yılında TEKNOFEST (Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali) kapsamında TÜBİTAK tarafından düzenlenecek liselerarası İHA yarışması için yaptıkları sabit kanatlı İHA'nın (İnsansız Hava Aracı) ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Bingöl'de 90 yaşındaki Selim Öztürk ile 85 yaşındaki kuzeni Yaşar Öztürk, çocuk yaşta başladıkları demirciliğe halen devam ediyor.

Bingöl Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin’in talimatı ile ihtiyaç sahibi öğrencileri araştıran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri, tespit ettikleri yardıma muhtaç öğrencilere kışlık giyim yardımı yaptı.


Bingöl İtiraf ailesinin değerli mensupları ve gelecekte yapacağımız projelerimiz hakkındaki detaylar.

Bingöl Üniversitesi Dağcılık Havacılık Kulübü ile Türk Hava Kurumu’nun ortaklaşa düzenlediği radyo kontrollü model uçak eğitiminden sonra yapılan model uçaklar, Bingöl semalarında uçuruldu.  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak da eğitim alanına giderek uçuşları izledi.