Yazdığınız mesajlara yorum veya beğeni geldiğinde bildirim almak istiyorsanız ya da diğer kullanıcılarla özel mesajlaşabilmek için lütfen Kayıt olun.

1 Bak arakadaşım:
İslam hep vardı resulullah tan evvel vardı resulullah ile yaygınlaştı hz. İsa nın bağlı olduğu dinde islam hz. Musa nın bağlı olduğu dinde islam dı.
Bunu kuranı kerim açık ve net bildirmiştir okumuyorsanız bilmiyorum deyin. Oturduğunuz yerde milletin beynini sulamayın ben sana bir cemaatten bahsetmedim bir topluluktan bahsetmedim hadis sundum kaynağı ortada bak.
اِنَّ الدّٖينَ عِنْدَ اللّٰهِ الْاِسْلَامُࣖ(Allah katında tek din islamdır) ali İmran 19.
Sen kabul etsende böyle etmesende böyle.
Yani özetle tefsir oku meal oku hadis kitabı oku sen buhari ile beni veya kendini aynı kefeye koyamazsın buhari, tirmizi, ebu davut, ibni mace
Bunlar sahih olan kaynaklardır ezbere konuşmak yerine bir bak derim bu kaynaklara o zamab gel konuşalım.
Geçen bahsettiğin mevzuda ise :
bilim ve tıp bile bunu kanıtlıyor 2000 ile 2002 yılları arasında yapılan bir araştırmada 65 yaşlarında ki 4000 hastanın %75 ini dua ile test edildikten sonra bu %75 in diğer %25 göre daha hızlı iyileşip ve daha bağışıklılık kazandığını ortaya koymuştur.
(Allah kimseyi okumuş cahil olmakla sınamasın)

Zihin demiş birde sana o zihni anan baban mı verdi karnında ki oluşumunu anan baban mı geliştirdi (şühhesiz bir insanı bir kan pıhtısından ve biraz meni ile yarattık) ayeti yeterince açıklayıcı değilmi
(Hiç şüphesiz bizim ayetlerimiz yeterince açıklayıcı dır) ayeti yeterli gelmiyor mu??