megaloman

344

33

58

6

megaloman 0

0 Bazı embesil karşı cinslerimiz, toplumun dayattığı yasakları polis ve ya askerle çiğneyince bunun dile gelmeyeceğine inanırlar. Sonra da Allah şaşırtır gelir kendilerini ifşa ederler. Siyasi görüşünün devlete zıt olduğuna adım kadar emin olduğum kızlarımızın birer 'Asena' ya dönüşmesi şaşırtmıyor ama yabancı ortamda fantastik bir hayat yaşayıp, kendi ortamında adeta kanatsız melek olması beni benden alıyor. Biraz fondöten, biraz rimel, azıcık da aile kızı vizyonu. Buyrun.

megaloman 0

0 Aleyna Tilki şöyle bir tweet atmış,“Burada çoban olan ama telefonu da olan bi kullanıcı var mı? Arkadaş olmak istiyorum gerçek bi çobanla, dağları bana yalnızca o anlatsın… Çünkü ben dağları gökdelenlerden izleyenlerden değil, dağın içinde dağı, koyunları, çimenleri, oksijeni hissedenlerden duymak istiyorum!” Şimdi bu tweeti bingolitirafa uyarlayalım. Bilin bakalım altında hangi popüler cevap olacak. Tüyo veriyorum,dört harfli.

megaloman 0

1 korkma, ben seni korurum.ben seni kötü şarkılardan, canını acıtacak alışkanlıklardan, kötü filmlerden, ülkedeki amerikan yatırımlarından, saç döken şampuanlardan, diş mineni yeterince koruyamayan diş macunlarından, kalitelisinden daha pahalıya satılan ucuz markalardan,samimiyetsiz şaraplardan korurum.

ben seni birbirimizi kaybetmemize neden olacak kalabalık, popüler caddelerden, iğrenç gişe filmlerinden, aklından geçmesi muhtemel her kötü olasılıktan, ampul rejiminden, polis gazından, yoldan geçen arabaların üzerine su sıçratmasından korurum.

seni ben elif şafak kitaplarından, iğrenç televizyon dizilerinden, taraflı medya yayınlarından, iç karartan ana haber bültenlerinden de korurum.

yahu ben seni, uyurken yüzünü gıdıklayan batteniyenden, plajda ayak parmaklarının arasına kaçan kumdan, açısı değiştiği için doğrudan yüzüne vuran güneşin ultraviyole ışınlardan, küresel ısınmadan, ekonomik çalkantılardan,sürdüğün ojenin tırnağının dışına taşmasından,taktığın saatin kolunda iz bırakmasından, bol peynirli olmayan bütün kahvaltılardan korurum..
canım ben seni..
sonra konuşuruz, olur mu?

megaloman 0

0 bir fotoğrafın var bende
külçe kitap aklımda, ezbere okuyorum
hiçbir dinde yeri yok ama her cüzden sonra
önce öpüp sonra alnıma koyuyorum.

megaloman 0

0 Beklemeyi bilmiyorsan, ya hiçkimseyi beklememişsindir ya da hiçbir beklediğin gelmemiştir.

megaloman 0

0 Susulması gereken yerde konuşmanın ortaya çıkardığı tahribat bir şekilde telafi edilir de konuşulması gereken yerde susmanın neden olduğu infial pahalıya patlar. #ecrinbebek

megaloman 0

0 Babalarının üniversite okuması için, 20 yaşına kadar prensesler gibi yetiştirdiği kızlarının şimdi okey, tavla masalarından kalkmadığını, vedalaşırken kafa tokuşturduğu ve 14 alttan dersi olduğunu bilselerdi ne olurdu acaba?

megaloman 0

0 bugün öğrendiğini dün öğrenmiş olsan belki şu an bambaşka şeyler yaşıyor olacaktın. fakat aklın olduğu gibi hayatın da bir müfredatı var. insan bir zamanlama hatasından ibarettir.

megaloman 0

2 Zeki kadınsın.
Küçük bir aile çay bahçesinde karşılıklı bir kaç bardak çay içelim istiyorum cümlesinde ki gizli teklifi bulursun umarım.

megaloman 0

0 cevabı belli sorular sorma. manava, domatesler taze mi? sevgiline, beni aldatmayacaksın değil mi diye. domatesler taze. ama. aldatılacaksın.