megaloman

237

30

38

6

megaloman 0

0 Bahara söyle güneş toplasın,
Sabaha kalmaz yanındayım
Korkularımı anlatacağım ilk önce:
Dizimin kanadığı ilk günü;
Sevmeye yeltendiğim ve sevilmediğimi anladığım ilk günü;
Acının korkuları kuşattığı ölesiye savaştığı o ilk günü.
Sonra diyeceğim: Acı korkuları yenmişti.
Ruhumun kederden gözleri kararmış,
Körlüğüne birkaç cenaze bile vermişti.
Değişmişti çocukluğumun yazgısı.
Sevmeyi bilmeyenlerin meyhanesinde çıraklık yapmıştı sadece
Bir parça ormanda yürür, denize çıplak gireriz sonra.
Sonra içeriz bak!
Karıştırmadan birkaç duble rakı veya şarap.
Sen anlatırsın ha!
Öyle özledim ki bana bir şeyler anlatmanı
Bana kurşunların ağırlığından bahseder,
Savaşın yaşanmış tüm acıları kustuğunu anlatırsın.
Acı yaşandıkça korkusuz sanar ya insan kendini,
İşte o illüzyona nasıl küfrettiğini anlatırsın.
Sonra bir Bukowski pervasızlığı sarar ruhunu,
İki afilli cümle parlatırsın:
“Çamur yer, şekeri sevmem. Nerede lan benim viskim!” Der.
Ardından bi’ şarkı patlatırsın.
Dağ yeşerir. Sonra seni ne kadar sevdiğime şaşırırsın belki.
Belki şımarırsın.
Belki şımardıkça azalırsın da belli olmaz benim sağım solum.
Şımarır mısın? Aşk şımartır mı seni?
Kimi şımartmamış ki!
Şımar zaten beni ipleme, her haline şiirim ben.
Bilmezsin sihirim sen, sinirim el, yokluğuna zifirim ben.
Bilmezsin bir yel savurur senin kokuna.
İşte o rüzgara mihirim ben.
Bilmezsin ya işte o bilmediklerinin içindeki çukurum ben.
Ve bir yokluğu anlamış bu gönlüme mühürüm ben
Beni boşver hadi bir şarkı söyle.

megaloman 0

2 Of of... Antalya’da çay bahçesinin garsonu sevdiği kızı anlatıyor "Sevmiyor beni abi. Hapşuruyor, çok yaşa diyorum, sağol diyor. Ben de görmeyeyim mi?"

Klasik stüdyo çekimleri ile sınırlı kalmayın, hayalinizdeki mezuniyet çekimlerini elde edebilmeniz için bizim sınırlarımız sizin hayalleriniz. Hayalinizdeki karelere kavuşabilmeniz için mekân sınırlamamız ise hiç yok. İster iç mekân ister dış mekân olsun en profesyonel mezuniyet fotoğrafçılığı kareleri için Çevlik Foto & Video Organizasyon Ekibi olarak sizin için çalışıyoruz.

İsterseniz kişisel, ister gruplar, isterseniz sınıf olarak çekimler gerçekleştiriyoruz.

İsterseniz size özel albüm, isterseniz de Mezuniyet yıllıkları ile bu gününüzü en güzel şekilde temsil edecek çalışmalara imzamızı atıyoruz…

Detaylı Bilgi İçin   0544  213 62 86 

megaloman 0

4 Ölümden kıl payı kurtulduktan sonra annesinden dayak yiyen çocuklar, hayatın acı çektirdiğini kavradılar. Sorumluluğu ‘’topu saha dışına atan alır’’ kuralı öğretti. Zillere basıp kaçarak hayattan zevk alan bir nesil, şimdilerde karamsarlığın kollarında kıvranıyor.


megaloman 1

1 #1. ***gizli itiraf*** 20 dakika önce a blok da 1 . sınıf maliye okuduğunu şu an muhasebe sınavında olduğunu öğrendiğim f....ç gülüşün ne kadar güzel yüzünden gülümseme eksik olmasın tatlı kız. .

#2. tınazdan dönerken çantamı taşımaya yardım eden çeko da ukuyan ankara'lı hoş sohbetli kızla keşke tekrar karşılaşsam buca kız yurdunda kalıyor

rumuz nutella

#3. rumuz : alkolik
ya içince bir başka ben oluyorum arkadaş , içince telefonu kapamam gerekiyor . hata yapıyorum :((

#4. ***gizli itiraf***

21 haziran gecesi kampüs cafe çıkışı kyk önünde bekleyen, dalından vişne ikram ettiğimiz biri kapalı üç bayan arkadaştan, sarışın olan, aa bana da itiraf geldi diye sevinme de ulaş bana! ('-herkes kalıbına göre yer - biz yemeyelim ozaman.' sen anladın, çok tatlısın :)

bu dört itirafı da farklı üniversitelerin itiraf sayfalarından aldım. dört üniversite de farklı illerde bulunuyor, özellikle böyle yaptım çünkü bu kadar geri zekalılık asla bir bölgeye, bir insan grubuna, bir ile, bir ilçeye yahu ne bileyim bir şeylere ait olamaz. kimse çıkıp bana "ohooo, olm o üniversiteden ne bekliyordun ki?" dememesi için bir nevi öngörü ile alınmış önlemdi işte.

megaloman 0

4 Kendinden başkasını sevmez insan, tecrübe tanıktır sana. Biraz saçın okşanınca aşk sanıyorsun.. İncinirsin, bunu bir daha yapma.

megaloman 0

1 Acının son noktasında kendimden habersiz, kalabalığın tamamen dışında müthiş bir ağrı ile nefes almak zorunda kaldığımda sordum kendime. "Ben bunu hak etmek için ne yaptım". Etrafımda gördüğün tek gereksizlik kendim iken, bunu zaten kabullenmişken acıdan delirmek benim için bile fazla değil mi. Kendi kaosumda boğuldum.Şu durumda ağızdan kan getiren öksürüklerin ve narkotik sızmaların dibe vuruşumu kolaylaştırması gerekmez miydi. Neden nefret etmek daha kolayken ben zoru seçtim?

megaloman 0

1 “İçim ölü benim” cümlesinde anlatılmaya çalışılan tükenmişliğin suni’de olsa bir teneffüs zili arasında kısa süreliğine hayata dönmesini istiyorum. Ayhan Işık öldü, Sezen Aksu dinlemeye geri dönmek istiyorum.

megaloman 0

1 Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmiyorsa iyi nişancı değilsindir. Yoksa en iyi kurbağa bile en kötü taştan, asla daha kıymetli olamaz.

megaloman 0

1 Başını biraz öne eğip kahvesine doğru baktı fakat kahveye bakıyormuş süsü verip üzgün maskesi takacağını biliyordum "böyle devam edemeyiz" dedi."Peki" dedim ne kaybettiğini ileride anlayacaksın, alay eder gibi güldü. Kızdım, kızdım ama belli etmedim. Birinin karnıma sağlam bir kroşe indirdiğini hissedebiliyordum. Daha kötüsü seviyor olmanın bir şeyi değiştirmediğini anlayacak kadar büyümüştük. Başımı çaya doğru eğdim yüzüme "çok pis bir final yapacağım tamam mı" maskemi taktım ve ona dedim ki..
Çay dedim,çay. Zaten çayı hiç güzel demleyemiyordun..

megaloman 0

2 ‘’ kimseye ihtiyacım yok’’ diyen kadınlar da var, inanmayın onlara, bazı kadınlar bir erkeğe muhtaç olmaktansa yalnız ölmeyi tercih ederler. Adamın hayatını si*en kadınlardan bahsettik hep.
Kim bilir, kadınların hayatlarını si*ip atan şerefsizlerden bahsetmeye utandık belki de... Buna artık bir son verelim. Çünkü, içindeki biri kadar, içinde kibiri de öldürür insanı.